Couterne

Couterne to urocza miejscowość i gmina we Francji, położona w regionie Normandia, w departamencie Orne. Znajduje się ona w malowniczej dolinie rzeki Mayenne, w pobliżu granicy parku regionalnego Normandia-Maine.

 

 

Miejscowość ta ma bogatą historię, sięgającą średniowiecza, kiedy to powstał tu zamek. W XVII wieku Couterne stało się ośrodkiem produkcji tkanin jedwabnych, a w XIX wieku rozwinął się tu przemysł włókienniczy.

W czasie II wojny światowej Couterne, podobnie jak wiele innych miejscowości w Normandii, było okupowane przez niemieckie wojska. Miejscowość została wyzwolona przez alianckie wojska w 1944 roku, w ramach operacji “Overlord”. Walki o Couterne były zacięte, a miasto zostało w dużej mierze zniszczone.

 

 

Rue de Lassay

Rue de Lassay

 

Dzisiaj Couterne to piękne miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Znajduje się tu zabytkowy kościół Świętych Piotra i Pawła. Miasto jest także popularnym punktem wypadowym dla turystów chcących odkrywać piękne okolice, w tym dolinę rzeki Mayenne, niedaleko znajduje się park regionalny Normandia-Maine, a także liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne, które prowadzą przez okoliczne lasy, wzgórza i pola.

 

 

Z Couterne jedziemy do miejscowości Domfront.