Beauvain

Po opuszczeniu Argentan kierujemy się drogą D916 w kierunku na południowy zachód. Zmierzamy do miasteczka Beauvain.

Beauvain to niewielka miejscowość i gmina we Francji, położona w regionie Normandia, w departamencie Orne. Jest to spokojna wieś, która słynie z urody swojego krajobrazu i okolicznych lasów.

 

 

Miejscowość ta liczy zaledwie kilkaset mieszkańców i zlokalizowana jest w malowniczym rejonie Normandii, gdzie turystom oferuje się możliwość spędzenia czasu na łonie natury, wśród zielonych pagórków, pól i lasów.

Beauvain nie było formalnie oblegane ani wyzwolone jako całość podczas operacji Overlord, która doprowadziła do wyzwolenia Normandii i innych części Francji w czasie II wojny światowej. Niemniej jednak, wiele miejscowości w okolicy, w tym Argentan, znalazło się na drodze alianckiej ofensywy.

W sierpniu 1944 roku, w trakcie bitwy o Normandię, siły amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie prowadziły działania w okolicach Beauvain. W dniach 14-15 sierpnia 1944 roku, wojska amerykańskie z 2 Dywizji Pancernej przeprowadziły atak na niemieckie pozycje w pobliżu miejscowości Trun, która znajdowała się około 10 kilometrów na wschód od Beauvain. W ciągu kilku dni alianci przeprowadzili kilka kolejnych ataków i ostatecznie zdołali zepchnąć Niemców na wschód, umożliwiając dalszy postęp w kierunku Paryża.

W wyniku tych działań, wiele okolicznych miejscowości zostało uwolnionych spod niemieckiej okupacji.

 


Église Saint-Jean-Baptiste, Rue de Lamberdière


Rue de Lamberdière

 

 

Robimy kilka zdjęć i uciekamy dalej. Kolejną miejscowością w dzisiejszym dniu jest Bagnoles de l’Orne.