Bagnoles-de-l’Orne

Z Beauvain docieramy do Bagnoles-de-l’Orne.

 

 

Bagnoles de l’Orne to malownicza miejscowość w północno-zachodniej Francji, położona w regionie Normandia, w departamencie Orne. Jest to popularne miejsce wypoczynku i turystyki, znane ze swoich pięknych krajobrazów, architektury i źródeł termalnych.

Historia miejscowości sięga XIII wieku, kiedy to w okolicy zaczęły powstawać pierwsze osady. W XIX wieku Bagnoles de l’Orne zyskało popularność jako uzdrowisko, dzięki swoim źródłom termalnym i korzystnym właściwościom leczniczym wód. W czasie I wojny światowej miejscowość była wykorzystywana jako szpital wojskowy, a w czasie II wojny światowej była okupowana przez niemieckie wojska.

Dzisiaj Bagnoles de l’Orne to urokliwe miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Znajdują się tu liczne hotele, pensjonaty i apartamenty, a także wiele atrakcji turystycznych, takich jak muzea, teatry i restauracje.

W Bagnoles de l’Orne znajdują się także piękne parki i ogrody, a także wiele tras rowerowych i szlaków turystycznych, które prowadzą przez okoliczne lasy i pola. Miejscowość jest także znana z obfitości dzikiej przyrody, takiej jak jelenie, sarny i dziki, które można spotkać na terenie okolicznych lasów i pól.

 

 

Bagnoles de l’Orne zostało wyzwolone przez alianckie siły w trakcie postępu w kierunku Paryża w sierpniu 1944 roku, w czasie bitwy o Normandię.

W dniach 11-12 sierpnia 1944 roku, po ciężkich walkach, siły brytyjskie z 7 Dywizji Pancerno-Piechotnej przeprowadziły atak na niemieckie pozycje w okolicy Bagnoles de l’Orne. Niemiecka obrona była zorganizowana i skuteczna, co spowodowało poważne straty wśród alianckich żołnierzy. Jednakże po kilku dniach walk Brytyjczycy zdołali przełamać niemiecką obronę i zdobyć kontrolę nad miastem.

Po wyzwoleniu, Bagnoles de l’Orne zostało odbudowane i zrewitalizowane jako uzdrowisko.

 

D235, Rue de Casinos 61140 Bagnoles de l’Orne

 

Kolejnym punktem wycieczki jest Rives-d’Andaine.